Černovická, Chomutov, Česká republika

Otevřená kultura Pro neslyšící

Sledujte nás na

Otevírací doba

Právě otevřeno, dnes do 18:00 Hlavní budova v Praze Hlavní budova v Praze

V jedné z největších muzejních budov u nás jsou v 16 stálých expozicích a krátkodobých výstavách na 7 patrech k vidění sbírky muzea z mnoha oborů technické a průmyslové historie i současnosti. Budova muzea od architekta Milana Babušky ze 40.let 20. století je kulturní památkou.

Navštívit
Otevíráme za méně než hodinu, v 10:00, bude otevřeno do 17:00 Železniční depozitář v Chomutově Železniční depozitář v Chomutově

Depozitář je umístěn v původním železničním depu a muzeu ho otevírá pro veřejnost na letní sezónu. Naleznete zde téměř 100 kolejových vozidel nejrůznějších typů: lokomotivy, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy i historické drezíny.

Navštívit
Otevíráme za méně než hodinu, v 10:00, bude otevřeno do 17:00 Centrum stavitelského dědictví v Plasích Centrum stavitelského dědictví v Plasích

Moderní muzeum stavitelství naleznete v opraveném hospodářském areálu památkově hodnotného kláštera v Plasích. Atraktivní formou seznamuje s jednotlivými etapami stavby domu, ale i středověkými stavebními stroji. V rozsáhlém areálu se pořádají vzdělávací a vědecké akce.

Navštívit
Dnes bude otevřeno od 11:00 od 18:00 Letenský kolotoč v Praze Letenský kolotoč v Praze

Kolotoč se nachází v Letenských sadech již od roku 1894. Je jedním z nejstarších podlahových kolotočů v Evropě a unikátní je díky figurám koní, které jsou potežené pravou koňskou kůží. Muzeum kolotoč zprovoznilo po kompletní opravě v roce 2022.

Navštívit
Připravujeme Připravujeme Muzeum železnice a elektrotechniky v Praze

Národní technické muzeum připravuje v prostorách nejstaršího nádraží v Praze, v památkově chráněných objektech bývalých dílen Masarykova nádraží, velký expoziční projekt věnovaný tématům železnice a elektrotechniky. Nové muzeum bude veřejnosti zpřístupněno v roce 2028.

Navštívit